• O našej materskej škole

• Sme materská škola, poskytujúca predprimárny stupeň vzdelávania. Našim zriaďovateľom je Mestská časť Bratislava-Nové mesto. Naša materská škola Na Revíne sa nachádza v tichej a pokojnej časti Kramárov.

Budova školy bola postavená a do užívania odovzdaná v roku 1979.

Sme štvortriedna, plne vybavená, modernizovaná materská škola rodinného typu s plne kvalifikovaným pedagogickým personálom.

Zážitkovým učením a edukačnými aktivitami realizujeme vzdelávanie detí v súlade so Štátnym vzdelávacím programom pre predprimárne vzdelávanie tak, aby deti boli kvalitne pripravené na školu. Výchovno-vzdelávací proces materskej školy je posilňujú prvky športovej a jazykovej výchovy. Realizujeme aktivity v oblasti environmentálnej výchovy aj s cieľom budovať u detí pozitívny postoj k ochrane životného prostredia

• V materskej škole sa o deti starajú pani učiteľky ale aj tety upratovačky a tety kuchárky. Všetci sa podieľajú na tom, aby deti do materskej školy radi chodili.

• Našou snahou je, aby deti boli zdravé, šťastné, vychovávané, vzdelávané a aby sa po ukončení dochádzky vedeli orientovať vo svete okolo nás a boli dobre pripravené na základnú školu.

• Deti sa stravujú trikrát denne v 2 školských  jedálňach, kde dostávajú zdravú stravu.

• Materská škola prijíma všetky deti s láskou a s cieľom dobre sa o ne postarať a zabezpečiť im pocit bezpečia a lásky.

• Budova pozostáva z troch traktov, ktoré sú navzájom prepojené vnútornými   chodbami. Celkovo máme v prevádzke štyri triedy. Triedy majú, herňu, spálňu, šatňu a miestnosť so sociálnymi zariadeniami. Priestory sú priestranné, vybavené hračkami a nábytkom zodpovedajúcim potrebám detí predškolského veku.

• Exteriér materskej školy pozostáva z dvoch školských dvorov vybavených pieskoviskami, hracími a edukačnými prvkami a dostatočne veľkým priestorom pre letné i zimné pohybové činnosti detí. V areáli MŠ sa tiež nachádza exteriérová učebňa vybavená stolmi a lavičkami a športové ihrisko s umelou trávou.

• Materská škola ponúka aj športové krúžky (futbal, korčuľovanie,...), jazykový a tanečný krúžok (pod vedením externých lektorov).

• Snahou našich učiteliek je vytvoriť tvorivé, podnetné prostredie pre deti a prostredníctvom zaujímavých činností v súlade s ich potrebami, možnosťami a individuálnymi spôsobilosťami im umožniť primerane zvládnuť rôznorodé úlohy a požiadavky.

• Prevádzková doba materskej školy je od 7:00 do 17:00 Rodičia majú prístup do budovy MŠ :               od  07:00 do 8,30                                                                           od 12:00 do 12,30                                                                           od 15:00 do 17:00.